07 Jun 2022

Poletne dogodivščine s prijatelji mladine

POČITNIŠKO DOGAJANJE

Letos smo pripravili zabaven in pester program počitniških delavnic, ki so namenjene vsem otrokom od 6. do 12. leta starosti in so za udeležence brezplačne. Počitnice s prijatelji mladine bodo minile tako v ustvarjalnem kot športnem duhu, prepustili se bomo plesnim, domišljijskim in glasbenim valovom, se preizkusili v družabnih in socialnih igrah, raziskovali bomo naravne in kulturne darove naše Vipavske doline in se skozi igro učili o pomenu zdravega življenja in skrbi za okolje. Počitniške delavnice bomo selili tudi v nekatere ajdovske in prvič tudi v vipavske krajevne skupnosti – več o posameznih terminih in počitniškem programu najdete na naši spletni strani www.mdpm-ajdovscina.si, Facebooku ali Instagramu.

poletje_2022_program.png

Počitniške delavnice nastajajo v sodelovanju z našimi številnimi srčnimi prostovoljci ter z MKC Hišo mladih Ajdovščina, s krajevnimi skupnostmi in CIRIUS-om Vipava.

MORJE ZA VSE OTROKE - DARUJMO ZA POČITNICE

Poslanstvo našega društva je med drugim tudi omogočiti socialno ogroženim otrokom brezskrbne, varne in aktivne počitniške dni ob morju. V letu 2021 smo z zbranimi sredstvi podjetij in posameznikov omogočili brezplačne počitnice 33 socialno ogroženim otrokom iz občin Ajdovščina in Vipava. Ti so se na naših letovanjih v Piranu in na Malem Lošinju naužili morskih dogodivščin, športnih iger in ustvarjalnih uric v družbi sovrstnikov ter pri tem sklepali nova dragocena prijateljstva. Ker je naša želja, da brezplačno letovanje omogočimo še več otrokom, letos, že 22. leto zapored, nadaljujemo s humanitarnim projektom Morje za vse otroke – Darujmo za počitnice!, s katerim pomembno prispevamo k zmanjševanju socialnih razlik otrok v lokalnem okolju. V kolikor se odločite za donacijo, se toplo priporočamo, da jo nakažete neposredno na račun SI56 6100 0000 8873 907, odprt pri Delavski hranilnici, sklic SI00 3-001-22, ali pa se v primeru dodatnih vprašanj obrnete na naše zaposlene, ki vam bodo z veseljem pomagale in svetovale.

PLAKAT_NOV_-_PO__TA.JPG

NATEČAJ "JAZ IN MOJA PRIHODNOST"

V poletnih mesecih bo vse do 15. septembra 2022 potekal nagradni natečaj na temo JAZ IN MOJA PRIHODNOST, v katerem lahko sodelujejo vsi mladi med 6. in 18. letom starosti. Izhodišče natečaja je raziskovanje svoje lastne prihodnosti (poklicne, osebnostne, romantične …) kot tudi prihodnosti našega sveta (digitalne, ekološke, družbene …). Otroci in mladina lahko sodelujejo z literarnimi, likovnimi ali s fotografskimi izdelki, ki jih do razpisanega roka pošljejo na naše društvo. Najboljša dela bodo nagrajena in objavljena v našem koledarju za leto 2023.

Nate__aj_JAZ_IN_MOJA_PRIHODNOST.png

ŠTUDIJSKI KROŽKI

V začetku meseca smo začeli s študijskim krožkom VIVA KREATIVA. Krožek je namenjen odraslim, ki se pod mentorstvom domače ustvarjalke Taše Turk, univ. dipl. inženirke arhitekture in dipl. slikarke, prepuščajo sprostitvenim tehnikam risanja.

285050945_10160901845324162_5613985041857473792_n.jpg

V teku sta tudi študijska krožka "ZASE SKRBIM, DOBRO ŽIVIM" in "BRALNA SREČA(NJA)".

V mesecu maju smo sodelovali tudi na Paradi učenja, kjer smo mimoidočim predstavili naše programe, dejavnosti, ki se bodo odvijale med poletnimi počitnicami, jih povabili v študijske krožke in pozvali k sodelovanju v akciji Morje za vse otroke - darujmo za počitnice!

284119663_1377806136059342_1344981830451998553_n.jpg